Zabawa karnawałowa w Tłusty Czwartek – 24.02.2022

1_20220224_113622Dzisiaj był bardzo ważny dzień w naszym przedszkolu, ponieważ świętowaliśmy jednocześnie Karnawał i Tłusty Czwartek. Z tej okazji dzięki naszym wspaniałym rodzicom przebraliśmy się w przeróżne fajowe stroje. Można było u nas spotkać smoki, lwa, motylki, wróżki, astronautę a nawet Else z Krainy Lodu. Pięknym kostiumom towarzyszyła świetna zabawa. Rozpoczęliśmy od prawdziwego hitu dla dzieci czyli „Kaczuszek”, bo ta piosenka nadaje się idealnie do tańca. Kto nie zna tekstu tej piosenki ? Chyba nie jest takich osób wiele 🙂 Dlatego podczas zabawy zamieniliśmy się w kaczuszki i w rytm piosenki „Ta kaczuszka mała jest” klaskaliśmy i machaliśmy skrzydełkami. Kręciliśmy też naszymi ogonkami, znaczy bioderkami. Później był  „Pociąg”. Ustawiliśmy się jedno za drugim w szeregu i położyliśmy nasze dłonie na ramiona osoby będącej przed nami. 
Pociąg ruszył w takt śpiewanej piosenki „Jedzie pociąg z daleka”. Kolejną naszą zabawą było  „Do przodu prawą rękę daj, do tyłu prawą rękę daj, do przodu prawą rękę daj i pomachaj nią, bo przy boogie – boogie, woogie. Ta zabawa dostarczyła nam mnóstwo radości i szaleństwa. Nie dość że jest bardzo rytmiczna to jeszcze można przy niej bawić się bez końca. W karnawałowym szaleństwie nie mogło zabraknąć „Muchy w mucholocie” i oczywiście naszej zamiany w muchy. A muchy co robią? Latają ? My również lataliśmy się po całej sali, a na końcu jasne, że lądowaliśmy. Nie zabrakło także naszej ulubionej zabawa „Chu chu ua”. Ta zabawa jest chyba najlepsza i często bawimy się w nią w naszym przedszkolu.