Poznajemy mieszkańców dżungli – 28.02.2022

2_20220228_101459Dzisiaj na zajęciach przenieśliśmy w świat dżungli. Wysłuchaliśmy piosenki i omówiliśmy czym jest dżungla. Następnie poznaliśmy jednego z niej mieszkańców, był to nosorożec. Wiemy już, że nosorożce żyją w tropikalnych lasach i są jednymi z najcięższych zwierząt lądowych. Mają bardzo słaby wzrok. Charakterystyczne dla tego gatunku jest to, że w okolicy nosa wyrastają im rogowe wyrośla (jedno lub dwa), które ostrzą sobie o skały. Służą one tym groźnym osobnikom do ataku i jeśli trzeba do obrony. Dzięki tym wyroślom nosorożce potrafią wydobywać młode pędy traw, które zaliczają się do ich ulubionego pożywienia.Niestety wszystkie gatunki nosorożców są zagrożone, oznacza to jeśli nie będę mieć odpowiedniej ochrony pewnego dnia mogą wyginąć.