Poznajemy lepiej „małpy” – 3.03.2022

20220303_112807Dziś na zajęciach poznaliśmy bliżej małpę i posłuchaliśmy jej odgłosów. Dowiedzieliśmy się, że są dwie grupy małp, które żyją w różnych miejscach. Pierwsza grupa dotyczy Małpy Nowego Świata w Ameryce Południowej, a druga Małpy Starego Świata z Afryki i Azji. Jest to związane z ich migracją wiele lat temu. Wiemy już, że małpy mają długie ręce i nogi, które pomagają się im skakać po drzewach, gdzie większość z nich żyje. Ciekawe, że małpy podobnie jak człowiek mają 32 zęby, a wszystkie ich kończyny są chwytne. Małpy są bardzo inteligentnymi zwierzętami, które są doskonale rozwiązuje swoje problemy. Prawie wszystkie typy żyją razem w grupach. W skład grupy małp wchodzi zazwyczaj kilka spokrewnionych samic, ich młodych oraz jeden lub więcej samców. Jak się okazuje małpki to bardzo przyjazne ssaki.