„Zebra” – kolejne poznawane zwierzę – 3.03.2022

20220303_113539Bardzo lubimy zwierzęta, dlatego z wielką przyjemnością poznajemy nowych mieszkańców dżungli. Kolejnym dziś była zebra, która jest jednym z najbardziej charakterystycznych zwierząt na świecie. Zebry są bardzo blisko spokrewnione z końmi. Pomimo swojego łagodnego wyglądu, są stosunkowo agresywnymi zwierzętami.  Ich natura wynika z zamieszkiwania dzikich terenów Afryki, gdzie występuje wiele gatunków naturalnych drapieżników. Wystraszona zebra może nawet zaatakować człowieka. Zebry są roślinożercami. Żyją na terenach stepowych, gdzie żywią się liśćmi i trawami. Aby dostarczyć odpowiednią ilość energii większość dnia spędzają właśnie na spożywaniu pokarmów. Nasze nowo poznane zwierzę jest bardzo ładne i marzymy o tym żeby je zobaczyć w Zoo.