Gimnastyka korekcyjna – 3.03.2022

20220303_121924Ćwiczenia gimnastyczne powinny dawać dzieciom możliwość rozwoju czynności ruchowych, pobudzać je do dalszego rozwoju ruchowego, dbać o właściwa postawę ciała, wyrabiać nawyk poprawności i harmonijności ruchów. Dzisiejsze zajęcia zaczęliśmy jak zawsze od krótkiej rozgrzewki, która przygotowała wszystkie nasze mięśnie do wysiłku. Podczas zabawy „Znajdź swój kolor” i „Szukaj koloru” wykorzystaliśmy szarfy i kolorowe znaczniki do doskonałej zabawy. Następnie wykonaliśmy szereg ćwiczeń wzmacniających nasze mięśnie posturalne, które odpowiedzialne są za kształtowanie prawidłowej sylwetki. Były to, podskoki, skłony, krążenia, ćwiczenia w pozycjach wysokich i niskich. W kolejnej części skupiliśmy się na ćwiczeniach integracji sensorycznej, wykorzystując krążki sensoryczne. Zamieszczone na nich wypustki działają stymulująco na strefy refleksyjne na stopach, jednocześnie rozwijając czucie powierzchowne oraz głębokie. O ile przejście po krążkach z wykorzystaniem zmysłu wzroku nie było trudne dla nas, to już przejście z zasłoniętymi oczami sprawiło nam nie małą trudność. Zajęcia zakończyliśmy ćwiczeniami uspokajającym, wpływającymi na prawidłowa postawę ciała oraz krótkim stretchingiem.