Poznajemy lepiej „lisa” – 7.03.2022

20220315_064828Na dzisiejszych zajęciach poznaliśmy lisa, jednego z mieszkańców lasu. Lis należy do rodziny psowatych, ale w przeciwieństwie do wilka, nie tworzy silnych więzi rodzinnych. Jak urośnie to żyje samotnie. Bardzo dużo chodzi wieczorem i w nocy.  Bardzo szybko biega. Istnieje wiele różnych lisów i są one najbardziej rozpowszechnionym gatunkiem dzikiego psa na świecie. Lisy żyją prawie wszędzie – na wsi, w miastach, lasach, górach i na łąkach. Są też lisy, które żyją w bardzo zimnym lub bardzo ciepłym klimacie. Mają małe brzuszki, więc muszą wiele razy jeść po troszku, a jadają prawie wszystko. Łapią myszy niczym koty, ale pomimo, że liski są bardzo ładne nie lubimy ich chyba za bardzo, bo one łowią czasem króliki albo równie bezbronne wiewióreczki.