Aniołki sieją wielkanocną rzeżuchę – 7.04.2022

20220407_100405Rzeżucha to obowiązkowa ozdoba wielkanocnego stołu. Posiać ją umie każdy. Trochę problemów pojawia się kiedy chcemy aby nasza zielona i piękna rzeżuchę była prawdziwą ozdobą, a nie już przekwitającą kępką zieleniny. Warto przed sianiem namoczyć ziarenka, dzięki temu zabiegowi łatwiej będzie rozłożyć rzeżuchę równą warstwą na wacie. Jak to zrobić ?  Dziś na mokrą watę wysypaliśmy nasiona rzeżuchy, im więcej tym lepiej, bo rzeżucha będzie gęściejsza. Lekko przyciskaliśmy palcami do waty.  Staraliśmy się, aby nasiona ułożyć równomiernie. Pojemniczki z rzeżuchą postawiliśmy na parapecie przy oknie w naszej sali, gdzie jest najbardziej słonecznie i ciepło. Będziemy podlewać codziennie, ponieważ wata powinna być zawsze wilgotna, ale nie stać w wodzie. Jeśli będzie nadmiar wody to odlejemy.  Już nie możemy się doczekać jaka wyrośnie nam na Wielkanoc.