Gimnastyka korekcyjna Archaniołków – 21.04.2022

20220421_124724Koordynacja ruchowa to niezwykle ważna umiejętność. Pozwala na utrzymanie równowagi, odpowiada za zręczność i zwinność. Koordynację ruchową trenuje się za pomocą ćwiczeń i powinno się to robić już w najmłodszym wieku. Wykształca się ją przy każdej czynności ruchowej, szczególnie podczas zabawy, gier zespołowych czy tańca. Musimy być zachęcani przez dorosłych do ruchu, a wtedy będziemy mieć pewność, że będziemy sprawni fizycznie. Dziś podczas naszych zajęć zajęliśmy się właśnie ćwiczeniami koordynacji. Pomimo, że jesteśmy jeszcze mali, a ćwiczenia nie należały do najłatwiejszych, to staraliśmy się sprostać wymaganiom, jakie stawiała przed nami pani Sylwia. Zaczęliśmy od zabawy z elementem rywalizacji „Kto pierwszy do szarfy”. Podczas biegów mieliśmy uważać na rozłożone na podłodze szarfy, które udawały kałuże, a na sygnał trzeba było szybko wskoczyć do szarfy i nałożyć ją na plecy, przeplatając od stóp. Później dostaliśmy małe kolorowe piłeczki, które turlaliśmy, odbijaliśmy i staraliśmy się złapać. Ćwiczyliśmy w ten sposób nie tylko koordynację, ale także umiejętność rzutu i chwytu. Piłeczki były małe więc zadanie nie było łatwe, ale z rzutami poradziliśmy sobie doskonale. Podczas zabaw na drabince koordynacyjnej, którą przygotowała pani Sylwia, nie było miejsca na szaleństwa. Musieliśmy się bardzo skupić, żeby wykonać skoki obunóż czy przejść po szczebelkach i z nich nie spaść. Doskonaliliśmy jeszcze jedną, bardzo ważną w dorosłym życiu cechę… Cierpliwość i umiejętność czekania na swoją kolej. Jesteśmy mali, więc wymaga to od nas ogromnego poświęcenia, ponieważ energia nas roznosi cały dzień. Dobrze, że w przedszkolu mamy też czas na odpoczynek i wyciszenie… Dzięki temu możemy się „naładować” i rozrabiać do późnego wieczora:)