Poznajemy święto pracy, flagi, konstytucji oraz Maryi Królowej Polski – 29.04.2022

20220429_100546Dzisiejsze zajęcia przeznaczyliśmy na poznanie ważnych dni, które rozpoczynają miesiąc maj. Najpierw skupiliśmy swoją uwagę na świecie jakie wypada 1 maja. Jest to Święto Pracy, czyli wszystkich osób, które pracują. Następnie mamy Święto Flagi, które przypada w tym roku w poniedziałek 2 maja. Wtedy celebrujemy jeden z symboli naszej państwowości. Flaga po przez swoje barwy ukazuje przynależność do narodu, dlatego ten dzień jest bardzo ważny dla nas jako Polaków. Ostatnim jednym z najważniejszych świąt dla Polski jest uchwalenie Konstytucji 3 maja. Najpierw dowiedzieliśmy, że konstytucja to najważniejszy akt prawny. Zapisane są w nim zasady obowiązujące wszystkich Polaków. 3 maja 1791 r została uchwalona nasza konstytucja, dlatego co roku świętujmy to wydarzenie. 3 maja  to także bardzo ważny dzień w naszym kościele. Obchodzimy wtedy Święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, które zostało ustanowiona przez papieża Benedykta XV w 1920 r.