Warszawa – stolica naszego kraju – 4.05.2022

20220504_141150-—-kopiaUwielbiamy nasze  zajęcia, ponieważ codziennie dowiadujemy się nowych i bardzo ciekawych rzeczy.  Dzisiaj rozmawialiśmy o stolicy naszego kraju. Dowiedzieliśmy się, że Warszawa jest to największe miasto Polski, leżące w jej centrum. Przez stolicę przepływa najdłuższa rzeka Polski, która nazywa się – Wisła. W stolicy znajdują się budynki Parlamentu, Rady Ministrów i Prezydenta Polski. Jest też wiele innych budynków rządowych i historycznych. To miejsce, gdzie można zwiedzić wiele zabytków. Poznaliśmy Pałac Kultury i Nauki, który jest jednym z najwyższych budynków w Warszawie, Kolumnę Zygmunta III Wazy, która upamiętnia polskiego króla
Na koniec porozmawialiśmy o herbie Warszawy, czyli Syrence. Wysłuchaliśmy legendy o niej. Na koniec zapoznaliśmy się z hymnem Warszawy.