Zabawy muzyczno-ruchowe – 9.05.2022

20220509_095446Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy wszyscy od zaśpiewania i pokazywania do piosenki pt „Gram na gitarze”, w której pokazujemy jak gramy na gitarze, na pianinie, następnie klaszczemy w ręce i w kolana. Później szybko zbieramy się w kółeczko i tańczymy wszyscy razem w kole. Następną piosenką była „Silny jak lew”, w której pokazujemy jacy jesteśmy silni jak lwy, jak marszczymy brwi oraz jak zjadamy wszystko jak zuchy! W kolejnej piosence wskazywaliśmy na poszczególne części swojego ciała, czyli „”głowę, ramiona, kolana, pięty”. Przy piosence  pt.„Taniec Mai” też tańczymy wszyscy w kole i do tego wykonujemy młynek rękami, obrót i podnosimy ręce do góry a nawet podskakujemy. Śpiewaliśmy też dzisiaj „Chu chu ua ua” przy której mamy mnóstwo frajdy! Pokazywaliśmy jak skacze zielona żaba, lata pszczółka i pływa rybka przy piosence „Hej, zielona żabko!”