Poznajemy cykl życia mieszkańców łąki – 12.05.2022

20220513_122945Podczas dzisiejszych zajęć poznaliśmy cykl życia kilku mieszkańców majowej łąki. Najpierw przybliżyliśmy sobie cykl życia żaby. Od dzisiaj wiemy, że na samym początku jest skrzek czyli jaja, z jaj powstają kijanki, które później mają dwie nogi, a następnie cztery. Po tym etapie powstaje młoda żaba z ogonem, aż w końcu widzimy dorosłą żabę. Po analizie cyklu powstawania żabki rozmawialiśmy o życiu biedronki. Podobnie jak u żaby na samym początku są jaja, z których powstaje larwa, a następnie poczwarka. Z poczwarki rośnie piękna dorosła biedronka. Na samym końcu przyglądaliśmy cyklowi życia pszczoły. Jak się okazało jest on taki sam jak biedronki. Różni się tylko wyglądem jaj, larwy, poczwarki i dorosłego owada. Dzisiejsze zajęcia były bardzo interesujące.