Religia – 12.05.2022

20220512_104009Na początku dzisiejszej katechezy zaraz po modlitwie i wspólnych śpiewach, ksiądz Łukasz opowiedział nam historię z Pisma Świętego o tym jak Pan Jezus ucieszył burzę na jeziorze. Szczególne zwrócił uwagę na to, że uczniowie Jezusa czuli się bezradnie i bardzo się bali, ale gdy poprosili Jezusa o pomoc, On zrobił to czego nikt inny zrobić nie potrafił, pomógł im i burza ustała. Następnie ksiądz wyjaśnił, że w naszym życiu też są różne „burze”, czyli takie sytuacje, w których jest nam bardzo trudno. Wtedy gdy czegoś się boimy i nie potrafimy czegoś zrobić , właśnie wtedy powinniśmy wołać do Pana Jezusa o pomoc, czyli po prostu modlić się do Niego. Na koniec zaśpiewaliśmy piosenkę „Gdy na morzu wielka burza” i pokolorowaliśmy rysunek z poznanej dziś historii.

no images were found