Poznajemy życiorys św. Ojca Pio – 23.05.2022

20220523_135946Jak co poniedziałek dziś przyszła pora na poznanie życiorysu kolejnej świętej osoby. Był nim Ojciec Pio, który urodził się 25 maja 1887 r.  w Pietrelcinie, a zmarł 23 września 1968 w San Giovanni Rotondo. Już jako mały chłopiec był zdecydowany na poświęcenia w służbie Bogu. Według relacji świadków  będąc małym chłopcem poddawał się pokucie. Podobno widywał swojego Anioła Stróża i prowadził z nim rozmowy. Miał objawienia Jezusa oraz Matki Boskiej. W wieku 15 lat zasilił szeregi Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, a 7 lat później przyjął święcenia kapłańskie. Był przewodnikiem duchowym, nauczał 5 dróg doskonalenia duszy: po pierwsze Komunia Święta, po drugie medytacja, następnie rachunek sumienia, wraz głęboką lekturą Pisma Świętego oraz obowiązek cotygodniowej spowiedzi. Po raz pierwszy stygmatów doświadczył w młodym wieku i początkowo sam nie mógł tego zrozumieć. Rany zostały zbadane przez wielu uczonych i lekarzy, którzy jednak nie umieli na gruncie współczesnej wówczas medycyny wytłumaczyć ich pochodzenia. Dodatkowo wraz z pojawieniem się stygmatów Ojciec Pio miał niesamowite zdolności, jak uleczanie chorych, bilokacja, lewitacja oraz umiejętność przewidywania przyszłości. Został ogłoszony świętym w roku 2002. Na podsumowanie zajęć  pokolorowaliśmy jego wizerunek.