Witamy Cię Mamo – Matko Boża Fatimska – 30.05.2022

20220530_092624Wczoraj do naszego Sanktuarium przyjechała figura naszej Niebieskiej Mamy – Matki Bożej Fatimskiej, dlatego dzisiaj rano poznaliśmy cud objawień fatimskich. Oglądnęliśmy animowany film o tym wydarzeniu, a na podsumowanie zajęć pokolorowaliśmy obrazki przedstawiające Maryję mówiąca do dzieci. Fatima była kiedyś małym miasteczkiem w Portugalii. Dzisiaj zna to miejsce cały świat, dzięki objawieniom Najświętszej Maryi Panny, która ukazała się sześć razy trojgu dzieciom: dziesięcioletniej Łucji, ośmioletniemu Franciszkowi i jego siostrze. Matka Boża przekazała dzieciom fatimskim przesłanie :
• „Odmawiajcie codziennie Różaniec, aby uprosić pokój dla świata i zakończenie wojny” – 13 maja 1917 r.
• „Chcę, żebyście przyszły tutaj trzynastego dnia przyszłego miesiąca, żebyście codziennie odmawiały Różaniec” – 13 czerwca 1917 r.
• „Chcę, żebyście przyszły tutaj trzynastego dnia przyszłego miesiąca, żebyście nadal codziennie odmawiały Różaniec na cześć Matki Boskiej Różańcowej dla uproszenia pokoju na świecie i w intencji zakończenia wojny, bo tylko Ona może te łaski dla ludzi uzyskać” – 13 lipca 1917 r.
• „Chcę, abyście nadal przychodziły do Cova da Iria trzynastego dnia miesiąca i odmawiały codziennie Różaniec. W ostatnim miesiącu uczynię cud, aby wszyscy uwierzyli” – 19 sierpnia 1917 r.
• „Odmawiajcie w dalszym ciągu Różaniec, żeby uprosić koniec wojny” – 13 września 1917 r.
• „Trzeba w dalszym ciągu codziennie odmawiać Różaniec. Wojna się skończy i żołnierze powrócą wkrótce do domu” – 13 października 1917 r.
Uwierzmy w słowa Maryi – z tak wielkim uporem nam powtarzane – weźmy w swe dłonie różaniec i błagajmy o pokój na świecie i w naszych sercach.