Gimnastyka korekcyjna – 7.07.2022

20220707_123442Ruch jest bardzo ważnym elementem rozwoju dziecka. Ćwiczenia gimnastyczne, oprócz rozwoju układu kostnego, mięśniowego, krążenia, oddechowego, dają dzieciom możliwość świetnej zabawy, a co najważniejsze uczą zasad zdrowego stylu życia. Podczas nich dzieci ćwiczą różne partie mięśni, a także rozwijają swoją koordynację ruchową oraz wzrokowo-ruchową. Jak co tydzień aktywnie i chętnie uczestniczyliśmy w proponowanych zajęciach ćwicząc pod bacznym okiem pani Sylwii. Rozpoczęliśmy od rozgrzewki z szarfami. Podczas zabawy „Woda- ląd” ćwiczyliśmy koordynację ruchową, umiejętność reagowania na sygnał oraz skoczność. Następnie wykonaliśmy ćwiczenia kształtujące prawidłową postawę ciała, wzmacniające mięśnie rozciągnięte i rozciągające mięśnie przykurczone- skłony z prostymi kolanami, skłony boczne, ćwiczenia równoważne, krążenia bioder, „agrafkę”. W części głównej Pani Sylwia podzieliła nas na 2 zespoły i wykonywaliśmy ćwiczenia kształtujące duże grupy mięśniowe- skoki zajęcze, bieg raczków, bieg na czworakach, pełzanie, kaczuszki. Jednym z zadań było pokonanie długości sali bez używania rąk. Fajne aktywizujące ćwiczenie, które wymagało od nas nie tylko sprawności fizycznej ale pobudziło nas do myślenia. Do kolejnych ćwiczeń wykorzystaliśmy piłeczki i wykonaliśmy z ich użyciem dużo ćwiczeń zręcznościowych, kształtujących siłę mięśni brzucha i kręgosłupa. Zakończeniem zajęć były ćwiczenia oddechowe z piórkami. Dmuchaliśmy mocno, uważając, żeby żadne nie upadło na podłogę. Niektórzy z nas muszą to jeszcze poćwiczyć, ale były też osoby, które doskonale sobie poradziły z tym zadaniem.