Dzień Czerwonego Kapturka – 19.07.2022

20220720_165749Dzisiaj w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Czerwonego Kapturka, który jest wyjątkowy świętem dla wszystkich miłośników bajek dla dzieci. Tego dnia wspominamy przepiękną baśń oraz związaną z nią symbolikę. Mało kto wie, że ta historia ma więcej niż jedną wersję. Opowieść o małej dziewczynki noszącej czerwone nakrycie głowy wywodzi się z baśni ludowych, a opisana została przez Charlesa Perraulta w 1697 r. w książce „Bajki Babci Gąski”. Postać Czerwonego Kapturka pojawiła się w niezliczonej ilości powieści, filmów i opowiadań dla dzieci. Zarówno w wersji klasycznej, jak i współczesnej niewinna istota nie posłuchała mamy i zeszła z leśnej ścieżki w drodze do babci. Pani  Sylwia przeczytała nam bajkę dzięki, której przypomnieliśmy sobie historię, w której Czerwony Kapturek szedł do babci i spotkał złego wilka. Wilk zjadł babcię i przebrał się za nią czekając na dziewczynkę. Uratował ich myśliwy, który przechodził obok domu babci. Następnie oglądnęliśmy krótką bajkę i teraz wiemy już, ze nie możemy rozmawiać z obcymi, bo to może się skończyć dla nas bardzo źle.