Dzień arbuza – 3.08.2022

yNa dzisiejszych zajęciach poznaliśmy lepiej arbuza przy okazji jego święta. Arbuz, to cudowny owoc o wielu właściwościach zdrowotnych, mimo, iż składa się z niemal 90 proc. wody. Zawiera 45 kalorii, witaminę C i witaminę A, które pomagają zachować zdrowie. Charakteryzuje się wieloma bardzo dobrymi cechami. Arbuz posiada składniki odżywcze, służy do nawodnienie organizmu, wpływa na zdrowie serca i skórę, posiada likopen, który leczy nowotwory, przeciwdziała zwyrodnieniu plamki ocznej, zapobiega astmie i  cukrzycy, posiada właściwości moczopędne i służy pomocą przy bólach mięśni. Dzięki arbuzom można też zmniejszyć swoją wagę. Jest to bardzo duży owoc winorośli, który rośnie na ziemi. Ma twardą, niejadalną skórkę w zielone paski. Wewnątrz znajduje się miękki, jasny różowo-czerwony miąższ z czarnymi nasionami, które można spożyć. Uprawia się go w wielu krajach, w tym w Chinach, Turcji, Iranie, Brazylii i Stanach Zjednoczonych. W zależności od kraju, w którym uprawiane są arbuzy, będzie decydował ich sezon. I tak np. w Chinach sezon zaczyna się od kwietnia, w Stanach Zjednoczonych od maja do września, a w Turcji nieco później od lipca do listopada.