Wakacyjne zabawy z klamerkami – 8.08.2022

20220808_101923Pierwszą zabawą było sortowanie kolorów. Naszym zadaniem było posortowanie spinaczy w podstawowych kolorach: żółty, czerwony, niebieski. Do wykonania tego zadanie potrzebne nam było oklejone kolorowym papierem pudełko, które zostało wcześniej przygotowane przez naszą Panią. Kolejno musieliśmy dopasować odpowiedni kolor spinacza do koloru na pudełku. Na początku powtórzyliśmy sobie nazwy kolorów, a później pani Emilia pokazała jak się je sortuje – kolor ma odpowiadać spinaczowi. Następną zabawą było „łowienie rybek w wodzie” na wakacjach zagranicą 🙂 Naszymi rybkami były makaronowe muszelki, które wcześniej pomalowaliśmy na różne kolory odpowiadające egzotycznym gatunkom ryb :). Zabawy z klamerkami rozwijają naszą sprawność dłoni, motorykę małą, które przygotowuje nas do nauki pisania w szkole. Następnie jeździliśmy na deskorolce na brzuchu 🙂 Naszym zadaniem było pozbieranie rozsypanych po sali spinaczy. Ćwiczenie to można było wykonać także w pozycji siedzącej jak kto wolał 🙂  Stosujemy takie zabawy podczas zajęć integracji sensorycznej, gdyż sprzyjają budowaniu koordynacji wzrokowo – ruchowej, obustronnej koordynacji ruchowej, integracji odruchów tonicznych, wzmacnianiu napięcia mięśni posturalnych (zginaczy i prostowników) oraz ogólnej stymulacji układu nerwowego poprzez silne bodźcowanie receptorów układu przedsionkowego i proprioceptywnego. .