Poranne zabawy na świeżym powietrzu – 10.08.2022

20220810_100421Rozpoczęliśmy od zabaw z chustą grając  w dwa ognie. Na początku podzieliliśmy się na dwie grupy, każda po przeciwnej stronie. Próbowaliśmy przerzucić piłeczkę na stronę przeciwnika. Ćwiczyliśmy w ten sposób nasz refleks i spostrzegawczość. Chusta dała nam także możliwość do zabawy pt. ” Calineczka”,  kiedy zawijaliśmy w nią wybraną osobę. Następną zabawą było ćwiczenie gimnastyczne polegające na naśladowaniu zjawisk przyrody :  gorącego słońca wysoko na niebie – stając na palcach, burzy – zwijaliśmy się w kłębek  i  deszczu uderzając palcami w trawę w rytm muzyki. Ćwiczyliśmy nasz sprawność ruchową i refleks. Kolejno wybraliśmy się w podróż pociąganiem i wspólnie uczyliśmy się piosenki „Jedzie pociąg z daleka „. Rozwijaliśmy tym samym naszą aktywność muzyczno-ruchową.