Poznajemy restauracje i kto w niej pracuje – 25.08.2022

20220825_145112Na dzisiejszych zajęciach dowiedzieliśmy się co to jest restauracja oraz kto w niej pracuje. Wiemy już, że to takie miejsce, w którym możemy zjeść jedzenie przy stolikach. A jeśli chodzi o osoby pracujące w restauracji to poznaliśmy kilka osób, których zadaniem jest dbanie o pozytywny wizerunek restauracji, tak aby miała jak najwięcej klientów. Właściciel restauracji – prowadzi restaurację, zatrudnia osoby, które tam pracują, ustala zadania dla każdego pracownika, nadzoruje wywiązywanie się z nich, zarządza finansami restauracji. Kucharz – to osoba odpowiedzialna za przyrządzanie potraw, stosownie do zamówienia złożonego przez gościa restauracji. Dba o najwyższą jakość i smak przygotowywanych posiłków. Pomoc kuchenna – wykonuje polecenia kucharza i pomaga w przygotowywaniu posiłków. Pracownik zmywaka – czyści i myje naczynia  segreguje i wynosi odpady. Kelner – jego zadaniem jest przyjmowanie i serwowanie zamówień od gości, ale także sprząta i nakrywa  stoły. Ponadto może wskazywać wolne miejsca w restauracji. Oczywiście mówi o co znajduje się w menu i często kasuje należności za posiłek.