Rozwijamy sprawność ruchową – 29.08.2022

20220829_090753Dzisiaj w ramach porannej gimnastyki poznaliśmy zabawę „Ojciec Wirgiliusz”. Piosenka o Ojcu Wirgiliuszu, który uczył dzieci swoje, a miał ich sto dwadzieścia troje, to dawna, tradycyjna piosenka dla dzieci. Piosenka wielopokoleniowa, przekazywana z pokolenia na pokolenie. Ustawiliśmy się w okrąg trzymając się za ręce chodziliśmy w rytm piosenki. Po słowach: sto dwadzieścia troje wszyscy zatrzymywaliśmy się zwracaliśmy twarz do środka koła i kładliśmy ręce na biodrach. Na hasło „hejże, dzieci !” wykonywaliśmy dwa podskoki , a na hasło „hejże ha !” dwa klaśnięcia. Jedna wyznaczona osoba stawała się Ojcem Wirgiliuszem i ustawiała się na środku koła pokazując gesty, które inne dzieci naśladowały. Ćwiczyliśmy naśladownictwo i rozwijaliśmy naszą sprawność ruchową.