Zabawy z chustą – 31.08.2022

20220831_093312Na początku naszych zabaw z chustą była zabawa – „kto ma taki kolor”. Rozłożyliśmy chustę na ziemi i siedliśmy dookoła niej. Wybrane osoby wchodziły na chustę i biegały po niej. W tracie kiedy muzyka milkła musiały się zatrzymać przy kolorze, na którym aktualnie stali i odnaleźć wśród pozostałych uczestników jedną rzecz w danym kolorze. Następnie bawiliśmy się w „chusta pod chustę” – rozłożyliśmy ją na ziemi i biegaliśmy koło niej. Na sygnał „na chustę” szybko musieliśmy znaleźć się na chuście natomiast na sygnał „pod chustą „musieliśmy szybko się pod nią schować. Kolejna zabawa ” naleśnik” – polegała na tym, iż rozłożoną chustę złożyliśmy na pół i ochotnik kładł się na jej brzegu. Pozostali uczestnicy zabawy zwijali na w chustę jak naleśnik 🙂 Ostatnia zabawa ” okienko” – polegała na tym iż jedna osoba wchodziła pod chustę i przez środkowy otwór w chuście wystawiała nogę albo rękę. Pozostali uczestnicy odgadywali co to za osoba. Podczas zabaw ćwiczyliśmy nasz refleks i spostrzegawczość.