Gimnastyka ogólnorozwojowa z elementami korekcji w grupie Aniołków – 15.09.2022

20220915_100828Koordynacja wzrokowo-ruchowa jest złożoną umiejętnością poznawczą, ponieważ wymaga od nas poprowadzenia naszych rąk zgodnie z bodźcami, jakie otrzymują nasze oczy. Rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej jest szczególnie ważny dla prawidłowego rozwoju dziecka i uczenia się w klasie .Aby usprawniać i doskonalić tę sferę, warto stosować różnego rodzaju proste zabawy i ćwiczenia, które będą przyjemnością dla dziecka, a jednocześnie będą pomagać uzyskać zaplanowany cel. Dzisiejsze zajęcia rozpoczęliśmy od zabawy rozwijającej umiejętność rozróżniania strony prawej i lewej. Antoś- nasz kolega był drzewem (doskonale sprawdził się w tej roli) a naszym zadaniem było obiegnięcie go raz z prawej, raz z lewej strony a następnie przybicie „piątki” najpierw prawą rączką, a później lewą. Kolejną zabawą była „Wycieczka do lasu”, w której Pani Sylwia wykorzystała metodę opowieści ruchowej. W ciekawy sposób zachęciła nas do wykonywania ćwiczeń rozgrzewających wszystkie mięśnie. Podczas kolejnych dwóch zabaw ćwiczyliśmy koordynację prawej i lewej ręki, zwinność oraz koordynację oko- ręka. Najpierw zbieraliśmy zapasy na zimę i ustawialiśmy w pięknym rzędzie a następnie podczas zabawy „jeżyki” odwracaliśmy rozłożone na podłodze jeże na drugą stronę, raz prawą, raz lewą ręką. Ćwiczenie to nie tylko kształtowało koordynację, ale również było fajną zabawą sensoryczną. Na koniec wykonaliśmy ćwiczenia rozciągające z szarfami, które zamieniły się w kolorowe listki.