Uczymy się rozpoznawania sztucznie tworzonych dźwięków – 14.09.2022

20220914_134130Kolejne zajęcia to nauka rozpoznawania i nazywania sztucznie tworzonych dźwięków. Ustawiliśmy się w kółku blisko pani, aby dokładnie usłyszeć dźwięki jakie powstają po wrzucaniu do pustego pojemnika różnych przedmiotów. Naszym zadaniem było obserwowanie wielkości wrzucanych przedmiotów  i rozeznawanie tworzonych przez nich dźwięków. Zauważyliśmy, że  jak w naczyniu lądowały duże i ciężkie przedmioty (klocki drewniane) dźwięk był wyraźny i głośny. Natomiast, gdy w naczyniu lądowały małe ziarenka kaszy, dźwięk był całkowicie inny, cichutki i delikatny. Po wysłuchaniu wszystkich dźwięków zamykaliśmy oczy i nasłuchując staraliśmy się odgadnąć co w danym momencie wpada do w naczynia.