Zabawy gimnastyczno-muzyczne – 19.09.2022

20220919_085747Na początku była zabawa orientacyjno-porządkowa pt. „Samochody”  poległa na tym, iż biegaliśmy w różnych kierunkach i naśladowaliśmy jazdę w samochodzie. Naszym zadaniem było reagowanie na zmianę dźwięku bębenka podawanego tempa przez nauczyciela. Raz poruszaliśmy się powoli, raz szyb aż do całkowitego zatrzymania się. Następnie odbyła się zabawa ruchowa z elementem wyścigu – „Jak najszybciej”, w której naszym zadaniem było przejście na sygnał do mety w sposób określony. Raz skakaliśmy jak żabki, innym razem kicaliśmy jak zające, albo chodziliśmy jak wielbłądy lub lataliśmy jak samoloty. Później nastąpiła zabawa ruchowa z elementem równowagi – „Trasa”. Naszym zadaniem było przejście po wężu stopa za stopą . Staraliśmy się przejść do końca trasy i utrzymać równowagę. Ćwiczyliśmy naszą koordynację wzrokowo- ruchową. Kolejno była zabawa orientacyjno-porządkowa – „Raz, dwa, trzy policjant patrzy”. Ustawiliśmy się na jednym końcu sali. Jedna osoba zamieniała się w policjanta. Policjant ustawiał się od nas w pewnej odległości obracając się plecami. Poruszaliśmy się do przodu jak samochody. Na słowa „Raz, dwa, trzy policjant patrzy” zastygaliśmy w bezruchu. Wygrywała ta osoba która jako pierwsza dotarła i dotknęła policjanta. Potem znów wracaliśmy na miejsce startu. Ostatnią zabawą była zabawa bieżna – „Wyścigi samochodów”, w której najpierw znaczyliśmy miejsce startu i mety, a potem dobraliśmy się w pary zamieniając się w kierowców rajdowych. Na gwizdek musieliśmy jak najszybciej przebiec z linii startu do mety.