Poranne zabawy drogowe – 21.09.2022

20220921_090506_002Dziś w ramach gimnastyki porannej odbyliśmy szereg zabaw związanych z ruchem i bezpieczeństwem na drodze. Pierwszą z nich byłą zabawa pt. „Prowadź do ..” Naszym zadaniem było na wydawane przez panią komendy poruszać się dwa kroki do przodu, jeden krok w bok, krok do przodu i dwa kroki do tyłu. Następnie dobieraliśmy się w pary. Jedna osoba prowadziła drugą wydając jej komendy. Potem zamienialiśmy się rolami. Następnie była zabawa orientacyjno-porządkowa pt. „Policjant na drodze”. Ustawiliśmy się na dwóch sąsiadujących brzegach dywanu. Tworzyliśmy grupę pieszych i kierujących pojazdami. Jedna osoba była policjantem i trzymając lizak drogowy kierowała ruchem w rękawiczkach. Policjant sygnalizował ruchem ręki i gwizdkiem, że piesi mogą przejść na drugą stronę jezdni. Drugą dłonią natomiast wstrzymywał ruch pojazdów. Następnie policjant zmieniał ustawienie i przepuszczał pojazdy, a zatrzymywał przechodniów gestem dłoni. Kolejna była zabawa ruchowa pt. „Pojazdy”. Naśladowaliśmy ruch określonych środków lokomocji. Samolotów – biegaliśmy z rozpostartymi rękami, pociągu, ustawialiśmy się w rzędzie i trzymaliśmy się za ramiona, samochodu – biegaliśmy po sali i udawaliśmy że mamy w rękach kierownicę. Wszystkie zabawy miały na celu przybliżenie nam zasad ruchu drogowego.