Poranne zabawy ruchowe – 23.09.2022

20220923_090059W ramach porannej gimnastyki wykonaliśmy zestaw zajęć doskonalących naszą sprawność ruchową. Pierwsza była zabawa dydaktyczna pt. „Gdzie się schowałem”…? podczas, której poznaliśmy środki transportu i nazwaliśmy je. Następnie zakryliśmy oczy i schowaliśmy pojazdy w sali. Naszym zadaniem było odszukać je. Określaliśmy ich położenie za pomocą takich przyimków jak : nad, pod, obok. Kolejną była zabawa orientacyjno-porządkowa pt „Figury geometryczne”. Tym razem do każdej figury przypisaliśmy określony ruch. Następnie biegaliśmy swobodnie po sali. Na dźwięk tamburyna zatrzymywaliśmy się i wykonywaliśmy ruch który określała figura. Ostatnia była zabawa ruchowo-naśladowcza pt.  „Rowery”. Położyliśmy się na plecach i naśladowaliśmy jazdę na rowerze. Jechaliśmy różnym tempem . Raz wolniej innym razem bardzo szybko.