Jesienna gimnastyka – 26.09.2022

gim5 W ramach gimnastyki porannej zamieniliśmy się w „wirujące listki” do utworu A. Vivaldi  pt.”Jesień”, bo przecież kalendarzowa jesień już się rozpoczęła. Staraliśmy się reagować adekwatnie do zmieniającej się muzyki. Najpierw kręciliśmy się i unosiliśmy jak listki na wietrze. Następnie kiedy muzyka cichła, opadaliśmy wirując dookoła własnej osi na ziemię. Później zabawiliśmy się z elementem czworakowania w „jeżyki „. Chodziliśmy na czworaka, a na sygnał uderzenia bębenka naśladowaliśmy jeżyki, które szybko musiały zwinąć się w kłębek i zasypać liśćmi. Oddychaliśmy głęboko wciągając powietrze nosem i następnie wypuszczaliśmy je ustami. Zabawę powtarzaliśmy kilkakrotnie. Na końcu naszych porannych zajęć gimnastycznych pobawiliśmy się w zabawę z elementami równowagi  pt. „Odloty ptaków”. Zamienialiśmy się w ptaki, które odlatują do ciepłych krajów. Biegaliśmy po sali machając skrzydełkami czyli rączkami. Na sygnał trójkąta zatrzymywaliśmy się i stawaliśmy na chwilę na jednej nodze po czym znów wznosiliśmy się do lotu.