Zabawy gimnastyczno-muzyczne – 27.09.2022

gim8Dzisiejsze poranne zabawy gimnastyczno-muzycznych rozpoczęliśmy od zabawy pt „Liście”.  Siedząc na dywanie każdy z nas otrzymał listki różnego kształtu i koloru. Na sygnał wybranej cechy musieliśmy wstać i pokazać trzymany przez nas liść. Ćwiczyliśmy tym samym refleks i spostrzegawczość. Następnie była zabawa rozwijająca szybką reakcje na sygnał pt.”Listki na wietrze”. Swobodnie poruszaliśmy się po sali. Na znak klaśnięcia zatrzymywaliśmy się i naśladowaliśmy ruchy liści na wietrze. Najpierw unosiliśmy się, potem opadaliśmy,  a później  wirowaliśmy na wietrze. Doskonaliliśmy tym samym naszą sprawność ruchową. Kolejną była zabawa ruchowa utrwalająca sposób ustawiania się pt.”Koło, pociąg, wąż”. Ustawiliśmy się w swobodnej rozsypce. Następnie na sygnał komendy ustawialiśmy się w pociąg, następnie, w koło, a potem w węża. Po kolejnych udanych próbach zwiększaliśmy tempo wykonywania poleceń.