Gimnastyka ogólnorozwojowa z elementami korekcji w grupie Archaniołków – 4.10.2022

20221004_124651Dziecko rozwija swoją motoryczność wraz z wiekiem. Występujące w okresie 5-6 lat zmiany, mają charakter skoku rozwojowego. Dziecko wchodzi w wiek nazywany złotym okresem motoryczności. Przybywa mu sił, doskonali się koordynacja, uwaga i pamięć. Wzrasta szybkość, zręczność i ogólna wytrzymałość. Następuje rozwój ruchów dowolnych, czynności manualnych, ruchów celowych i precyzyjnych. Pani Sylwia doskonale wie, że zadania stawiane nam- starszakom nie mogą być zbyt łatwe ponieważ wtedy są nudne, dlatego ciągle wymyśla coś nowego. Czasem, nawet niewielka zmiana znanego ćwiczenia powoduje, że staje się ono atrakcyjne i rozwija zupełnie inne sprawności niż takie ćwiczenie, które znaliśmy do tej pory. Dzisiejsze zajęcia rozpoczęliśmy od zabawy doskonalącej skoczność, zwinność, szybkość i wytrzymałość. Zbieraliśmy dary jesieni i zanosiliśmy je, trzymając między kolanami i wykonując bieg, skoki lub idąc małymi kroczkami. Ważne było, aby żadna piłeczka nie wypadła. W następnej zabawie „Grzybki” doskonaliliśmy refleks, spostrzegawczość i zwinność. Każdy z nas miał swój koszyczek, do którego zbierał rozrzucane przez panią  grzybki. Zbieraliśmy wszystkie poza czerwonymi. Trzeba było uważać, aby nie trafić na muchomora. Następnym zadaniem było zamiatanie liści. Trzymając w rękach laskę gimnastyczną naśladowaliśmy czynności wykonywane jesienią w ogrodzie. Doskonaliliśmy w ten sposób koordynację ręka- oko, zwinność i siłę mięśni rąk. Na zakończenie dzisiejszych zajęć przerzucaliśmy przez linę kasztany. Siedząc w pozycji skorygowanej próbowaliśmy trafić nimi do kosza znajdującego się po drugiej stronie liny. Zadanie wymagało od nas skupienia, precyzji i siły.