Poznajemy życiorys świętej Teresy Lisieux – 10.10.2022

swieta-Jak w każdy poniedziałek przyszła pora na poznanie ciekawego życiorysu kolejnego świętego. Była nim święta Teresa od Dzieciątka Jezus, znana także jako Mała Teresa lub Mały Kwiatek. Jest ona patronką misji katolickich, zakonów i Francji. Dowiedzieliśmy się, że w noc Bożego Narodzenia otrzymała łaskę wzmocnienia w znoszeniu cierpień. Napisała w swoim pamiętniku, że w czasie pasterki w noc Bożego Narodzenia przeżyła „całkowite nawrócenie”. Postanowiła zupełnie zapomnieć o sobie, a oddać się Jezusowi i sprawie zbawienia dusz. Zaczęła odczuwać gorycz i wstręt do przyjemności i ponęt ziemskich. Ogarnęła ją tęsknota za modlitwą, rozmową z Bogiem. Odtąd zaczęła się jej wielka droga ku świętości. Miała wtedy zaledwie 13 lat. Mogliśmy oglądnąć bajkę o świętej Teresie z Lisieux i pokolorować jej wizerunek.