Gimnastyka ogólnorozwojowa z elementami korekcji w grupie Archaniołków – 11.10.2022

20221011_132011Drabinka koordynacyjna, jak sama nazwa wskazuje, poprawia współdziałania różnych ośrodków ruchu w naszym ciele. Ponadto pozwala na zwiększenie szybkości ruchów nóg, a także poprawia czas reakcji i zwinność. Drabinka treningowa jest doskonałym akcesorium sportowym z tego względu, że ćwiczenia przy jej użyciu angażują wiele partii mięśni na raz. Można ją wykonać samodzielnie w domu lub w przedszkolu naklejając na podłodze czy dywanie taśmę malarską. Ćwiczeń z jej udziałem jest mnóstwo a ogranicza nas tylko wyobraźnia. Dzisiaj większa część zajęć odbyła się właśnie z wykorzystaniem takiej samodzielnie zrobionej drabinki. Rozpoczęliśmy od lekkiego truchtu i zbierania jabłek, które spadły z drzew, gruszek, które rosły wysoko oraz dyni, które turlaliśmy. Wykonanie tych ruchów w lekkim biegu pozwoliło nam się rozgrzać na początek. W części głównej, podczas wykonywania pierwszego zadania, wchodziliśmy na czworaka po drabinie, po to aby zerwać owoce a następnie wrzucić je do kosza. Kształtowaliśmy w ten sposób umiejętność łapania i rzucania, gibkość, zwinność oraz siłę mięśni ramion. Następnie ćwiczyliśmy równowagę, starając się nie spaść z drzewa, które również przygotowała pani Sylwia. Na zakończenie doskonaliliśmy umiejętność pracy w parach. Jedno dziecko trzymało koszyczek, a drugie piłeczkę- jabłko. Zadaniem dziecka z piłką było wrzucenie jej do koszyczka. Zadanie nie było łatwe, wymagało koordynacji oko- ręka, celności i zwinności. Zajęcia z drabinką bardzo nam się podobały. Na pewno namówimy w domu rodziców, aby też przygotowali dla nas taką. Dla nich to przynajmniej pół godziny spokojnego oglądania seriali a dla nas świetna zabawa.