Poznajemy życiorys św. Franciszka z Asyżu – 17.10.2022

IMG_20221018_074506Jak w każdy poniedziałek poznaliśmy życiorys kolejnego świętego, był nim św. Franciszek z Asyżu. Jego święto obchodziliśmy w zeszłym tygodniu. Był on założycielem zakonu franciszkanów, misjonarzem, stygmatykiem, świętym Kościoła katolickiego. Jest uważany także za patrona ekologii. Dowiedzieliśmy się z będąc na wojnie, Franciszkowi w śnie ukazał się Bóg wzywając go do odnowy kościoła. Od tamtej pory Franciszek wędrował od miasta do miasta i głosił pokutę. Wielu ludzi pragnęło naśladować jego sposób życia. Dali oni początek wielkiej rzeszy braci i sióstr Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Jego atrybutami są: baranek, krucyfiks, księga, ryba w ręku. Pooglądaliśmy bajkę o świętym Franciszku i zwierzętach. Pod koniec zajęć kolorowaliśmy podobiznę św. Franciszka.