Gimnastyka ogólnorozwojowa z elementami korekcji – 18.10.2022

20221018_143817Zabawy z wykorzystaniem deskorolki stymulują bazowe systemy sensoryczne, a także zmysł wzroku. Ponadto rozwijają u dzieci między innymi mechanizmy stabilizacji, koordynację ruchową, odpowiednią dystrybucję napięcia mięśniowego, integrację obu stron ciała, orientację w schemacie ciała i przestrzeni, reakcje równoważne. a przede wszystkim są doskonałą zabawą, bo kto nie lubi jeździć na deskorolce?:) Dzisiejsze zajęcia z gimnastyki rozpoczęliśmy od zabaw z wykorzystaniem kart ruchowych. Poruszaliśmy się w wyznaczony przez panią Sylwię sposób, tak aby zaangażować w rozgrzewce jak najwięcej mięśni. Turlaliśmy się jak koale, skakaliśmy jak pajacyki, chodziliśmy jak wielbłądy dźwigając na grzbiecie garby i uważając, żeby ich nie zgubić, chodziliśmy w podporze tyłem udając kraby… Wszystkie te zabawy przygotowywały nas do zajęć w części głównej, podczas których intensywnie ćwiczyliśmy mięśnie brzucha, pleców i nóg. Pani Sylwia przyniosła nam dziś deskorolkę i naszym zadaniem było przeniesienie woreczków do koszyków w odpowiednich kolorach. Na początku zadanie to wykonywaliśmy leżąc na deskorolce na brzuchu i odpychając się rękami. Pani Sylwia pilnowała, aby ruchy rąk były symetryczne. W drugim zadaniu przenosiliśmy woreczki siedząc na deskorolce i odpychając się nogami. Ćwiczyliśmy w ten sposób mocno mięśnie brzucha. Wszystkie te ćwiczenia miały za zadanie także doskonalenie planowania motorycznego i umiejętności przekraczania linii środka. Na zakończenie doskonaliliśmy nawyk przyjmowania prawidłowej postawy ciała spacerując z woreczkami na głowie.