Zapoznajemy się z „prostokątem” – 25.10.2022

20221025_094625Powtórzyliśmy sobie figury geometryczne poznane do tej pory. Następnie poznaliśmy kolejną jaką jest „prostokąt”. Na początek wysłuchaliśmy wiersza pod takim samym tytułem. Każdy z nas dostał jeden prostokąt i wspólnie badaliśmy paluszkiem boki figury. Określaliśmy jego cechy, ile ma wierzchołków, boków, kątów. Określaliśmy też czym różni się od poznanego już kwadratu. Wskazywaliśmy w sali przedmioty w kształcie prostokąta. Na koniec bawiliśmy się w zabawę pt. Figura parzy. Część z nas dostała koła, część kwadraty a część prostokąty. Chodziliśmy swobodnie po sali, a gdy usłyszeliśmy hasło np. Koło parzy, wszyscy który mieli koła musieli wypuścić je z rąk. Tak samo postępowaliśmy w przypadku prostokąta i kwadratu. Ćwiczyliśmy naszą zwinności i uwagę.