Aniołki eksperymentują z wodą – 26.10.2022

20221026_100212Braliśmy udział w bardzo ciekawym doświadczeniu. Sprawdzaliśmy, które przedmioty z naszego otoczenia będą unosić się na wodzie, a które utoną. Na początek wspólnie zastanawialiśmy się czy w misce z wodą utonie żołądź, kasztan, łupinka kasztana, plastelina, śrubka, drewniane klocki i kamyk. Następnie mieliśmy okazję sprawdzić nasze przypuszczenia. Okazało się, że większość tych przedmiotów utrzymała się na wodzie. Na dno opadły jedynie: plastelina, śrubka i kamyk. Byliśmy bardzo zdziwieni, gdy zobaczyliśmy, że nawet duże drewniane klocki nie utonęły. Na zakończenie eksperymentu pani Karolina pozwoliła sprawdzić czy wybrany przez nas dowolny przedmiot z sali opadnie na dno. Tym sposobem na dnie miski znalazło się kilka małych samochodzików, a na powierzchni wody pływała spora ilość drewnianych klocków 🙂