Układamy puzzle z postaciami świętych – 28.10.2022

IMG_20221028_103246Układając puzzle przedstawiające wybranych świętych uczyliśmy się zapamiętywać ich cechy i atrybuty. Przy tym zadaniu pracowaliśmy w parach, lub kilkuosobowych grupach. Po jego ukończeniu dowiedzieliśmy się czyimi patronami są świeci przedstawieni na ilustracjach. Byli to święci szczególnie bliscy dzieciom tacy jak Św. Stanisław Kostka – patron dzieci i młodzieży, Św. Franciszek z Asyżu, który opiekował się zwierzątkami, Św. Rafał, którego imię oznacza „Bóg uzdrawia”, Św. Antoni, który pomoże nam odnaleźć zgubione zabawki kiedy się do niego zwrócimy, czy Św. Idzi, do którego warto się pomodlić, gdy boimy się ciemności. A który święty jest od pamięci, aby nikt nam już więcej nie zamienił strojów?