Gimnastyka poranna – 2.11.2022

20221102_085318W ramach gimnastyki porannej odbyły się  zabawy ruchowe. Pierwsza ze śpiewem – „Ojciec Wirgiliusz”. Utworzyliśmy koło i chodziliśmy po jego obwodzie śpiewając piosenkę – ojciec Wirgiliusz. Wybrana osoba stojąca w środku koła po zakończeniu tekstu piosenki. Ojciec Wirgiliusz uczył dzieci swoje, a miał ich wszystkich sto dwadzieścia troje. Hejże, dzieci, hejże ha! Hejże ha ! Hejże, ha! Róbcie wszystko to co ja, to co ja. Pokazywała ruchem czynności kojarzące się z różnymi formami aktywnego spędzania czasu w rodzinie np. jazda na rowerze. Naśladowaliśmy te ruchy. Następnie zamienialiśmy się rolami w kole i zmienialiśmy kierunek poruszania się w kole. Drugą była zabawa” Figury”- reagowanie na ustalone sygnały. Każdej figurze przyporządkowany był określony dźwięk instrumentu : bębenkowi – trójkąty, grzechotki – koła, trójkąt – kwadraty. Naszym zadaniem było na dźwięk określonego dźwięku odszukać i stanąć na określonej figurze. Ćwiczyliśmy nasz refleks i spostrzegawczość. Trzecią była  zabawa ruchowa z elementem równowagi – „Rysujemy koła”. Staliśmy w rozsypce, na jednej nodze. Drugą nogą kreśliliśmy w powietrzu koła: małe i duże. Następnie zmienialiśmy nogi.