Gimnastyka poranna – 9.11.2022

20221109_085141Dziś na porannych ćwiczeniach bawiliśmy się w ptaszki i kotka. Biegaliśmy po sali machając rękami naśladując ptaszki. Wybrana osoba była kotkiem i stała nieruchomo w kącie sali. Na dźwięk uderzenia w tamburyn kotek wbiegał między ptaszki i próbował je złapać. Złapana osoba zostawała kotkiem, a dziecko które wcześniej było kotem, dołączało do ptaków. Zabawę powtarzaliśmy kilkakrotnie, aby każde chętne dziecko mogło zostać kotkiem. Następnie wykonywaliśmy ćwiczenie wyprostne -„Kotki na drzewie”. Spacerowaliśmy po sali czworakując i naśladując zwierzątka. Na hasło -„uwaga drzewo” stawaliśmy na palcach i wysoko wyciągaliśmy ręce do góry. W ten sposób naśladowaliśmy kotki wspinające się na drzewo. Kolejną zabawą ruchową była gra -„pieski do pani”. Ćwiczyliśmy w niej bieg i równowagę. Staliśmy w rozsypce w jednym końcu sali, naprzeciwko pani Karoliny. Na hasło -„pieski do pani” biegliśmy szybko do przodu, a na klaśnięcie zatrzymywaliśmy się w bezruchu. Staraliśmy się przez chwilę wytrzymać w przybranej pozie i się nie ruszać.