Gimnastyka poranna – 17.11.2022

20221117_085007Dziś na porannych ćwiczeniach bawiliśmy się w kaczuszki i szukaliśmy ziarenek. Ustawiliśmy się w kole, chodziliśmy robiąc małe kroczki i kołysząc się na boki jak kaczuszki. Na hasło „szukamy ziarenek” robiliśmy skłony w przód i zbieraliśmy rozsypane ziarenka. Następnie byliśmy kogucikami i budziliśmy ze snu najpierw siebie, a później całą okolicę. Siedzieliśmy w kole, w siadzie klęcznym. Wykonywaliśmy skłon tułowia w dół, z dotknięciem głową kolan- wtedy kogut chował głowę w piórka i zasypiał. Potem się budziliśmy- powoli prostowaliśmy się, wyciągaliśmy ręce- skrzydła wysoko nad głowę i głośno pialiśmy, aby obudzić wszystkich śpiochów. Następną zabawą były „kurki na grzędzie”. Ustawiliśmy się w rzędzie i każdy z nas kolejno przechodził po równoważni, ostrożnie aby nie spaść z grzędy.