Gimnastyka poranna – 1.12.2022

20221201_090926Gimnastykę rozpoczęliśmy od zabawy z Turbo Stefanem. Utworzyliśmy wielkie koło i robiliśmy wszystko to, o czym mówił Stefan- skakaliśmy, kręciliśmy się raz w jedną, raz w drugą stronę, rozciągaliśmy się i robiliśmy kołyskę. Następnie bawiliśmy się chustą klanza. Pani wrzucała na chustę piłeczki, a my poruszaliśmy nią tak by wyrzucić z niej wszystkie kulki. Kolejną zabawą była „Burza na morzu”. Na początku delikatnie machaliśmy chustą w górę i w dół i naśladowaliśmy lekkie morskie fale. Kiedy pani powiedziała, że nadchodzi sztorm- machaliśmy chustą bardzo mocno. Bawiliśmy się też w zabawę „Cukierek”- chętna osoba siedziała na środku chusty, a pozostałe dzieci chodziły i zakręcały chustę wokół dziecka. Na umówione hasło dzieci szybko cofały się rozciągając chustę.