Gimnastyka poranna – 8.12.2022

20221208_090139Zabawa ruchowa „Chodzi lisek koło drogi” – siedzieliśmy w kręgu, jedna osoba była liskiem i chodziła na zewnątrz koła podczas rymowanki:
Chodzi lisek koło drogi,
cichuteńko stawia nogi,
cichuteńko się zakrada,
nic nikomu nie powiada.
Pod koniec rymowanki lisek zostawiał woreczek gimnastyczny na dłoniach siedzącego kolegi i uciekał przed nim wokół koła. Jeśli osoba nie dogoniła liska zanim on zajął miejsce w kole, przyjmowała jego rolę. Ćwiczyliśmy nasz refleks i spostrzegawczość.
Zabawa orientacyjno- porządkowa „Taniec śnieżynek na wietrze” – wyobrażaliśmy sobie, że jesteśmy śnieżynkami wirującymi na wietrze. Tańczyliśmy leciutko obracając się dookoła na palcach. Raz w prawą, raz w lewą stronę. Potem opadaliśmy na ziemie, a następnie z powrotem wirowaliśmy unosząc się do góry.