Gimnastyka poranna – 21.12.2022

20221221_085148Na dzisiejszej gimnastyce, wykonywaliśmy marsz wielkoludów – maszerowaliśmy po obrzeżach koła w rytmie wystukiwanym przez panią, mocno i głośno uderzając stopami o podłogę, udając ”wielkoluda”. Na hasło: „Obrót”- zmienialiśmy kierunek marszu. Następne, uczestniczyliśmy w zabawie z elementem równowagi. Próbowaliśmy utrzymać równowagę podczas naśladowania czynności demonstrowanych przez panią – rysowanie na podłodze kółek palcami stóp, – stanie na jednej nodze jak bocian,– stanie na jednej nodze i próby klaśnięcia nad głową – stanie na jednej nodze i klaskanie nad głową,– chodzenie z zamkniętymi oczami w przód, a następnie w tył. Na koniec, dostaliśmy kolorowe obręcze, którymi staraliśmy się kręcić na ręce. Później, rozłożyliśmy obręcze w sali. Gdy pani podawała jakiś kolor, naszym zadaniem było szybko dotknąć obręczy tego koloru.