Gimnastyka poranna – 8.02.2023

20230208_090144Gimnastykę rozpoczęliśmy od zabawy- „Chodzi lisek koło drogi”. Siedzieliśmy w kręgu, kładąc ręce za plecami. Jedna osoba była liskiem, który chodził z szarfą w rytm śpiewanej przez dzieci piosenki. W trakcie śpiewu lisek podkładał delikatnie szarfę jednemu z siedzących dzieci i szybko uciekał wokół kręgu. Obdarowana osoba musiała liska złapać, gonitwa trwa do momentu aż lisek okrążył krąg i siadł na wolnym miejscu. Osoba, która otrzymała szarfę zostawała nowym liskiem i zabawa zaczynała się od początku.
Kolejną zabawą ruchową była „Wiewiórki do dziupli”- biegaliśmy po sali w takt wygrywanej na bębenku melodii podkładu muzycznego, a na hasło: Wiewiórki do dziupli zatrzymaliśmy się na szarfie- w miejscu wyznaczonym wcześniej jako dziupla. Ćwiczyliśmy nasz refleks i spostrzegawczość.
Ostatnia była zabawa rytmiczno-ruchowa -„Idę maszeruje”. Maszerowaliśmy w kole i naśladowaliśmy różne czynności: skakaliśmy na jednej nodze, masowaliśmy się po brzuchu naśladowaliśmy różne ruchy, zatykaliśmy nos i leżeliśmy na plecach. Ćwiczyliśmy spostrzegawczość i naśladownictwo.