Gimnastyka ogólnorozwojowa z elementami korekcji w grupie Aniołków – 23.03.2023

20230323_111300Dobrze wiemy, że ruch jest niezwykle ważny dla zdrowia, dlatego wy dorośli, powinniście dawać nam- dzieciom dobry przykład. To od was- dorosłych- dzieci uczą się zarówno dobrych, jak i złych nawyków. To wy musicie pokazać, co jest ważne w życiu, a wiadomo, że najważniejsze jest zdrowie. Gry i zabawy ruchowe są bardzo ważne w rozwoju dziecka. Dobroczynnego wpływu aktywności fizycznej dziecka na jego zdrowie i samopoczucie nie sposób przecenić. Bez niej maluch po prostu nie będzie dobrze się rozwijał. W naszym przedszkolu każdy dorosły dba o to, abyśmy byli zdrowi, dodatkowe zajęcia, spotkania z ciekawymi ludźmi, którzy mówią nam co robić, abyśmy się cieszyli dobrym zdrowiem, codzienna gimnastyka- wszystko to buduje w nas świadomość zdrowotną. Na dzisiejsze zajęcia pani Sylwia przyniosła styropianowy samolot. Z jego pomocą wykonywaliśmy dziś większość ćwiczeń. Podczas rozgrzewki zamieniliśmy się w zwierzątka i naśladowaliśmy sposób w jaki się poruszają. Zajęcia ruchowe przeplataliśmy ćwiczeniami oddechowymi z wykorzystaniem piórek. W części głównej przyszedł czas na zabawy z samolotem. Każdy z nas miał za zadnie rzucać go i poruszać się w określony sposób w jego kierunku- na czworakach, podskokami, czołgając się. Później zrobiliśmy zawody w rzucaniu samolotu na odległość, wygrał… każdy no bo czy to ważne kto rzucił dalej? Ważne, że każdy nie mógł się doczekać ćwiczenia- które zamieniło się w doskonałą zabawę. Zajęcia zakończyliśmy ćwiczeniami oddechowymi.