Gimnastyka ogólnorozwojowa Archaniołków – 6.04.2023

20230406_124412Ćwiczenia gimnastyczne umożliwiają dzieciom wszechstronny rozwój motoryczny. Planując je trzeba wziąć pod uwagę poziom sprawności fizycznej dzieci i do niego dostosować stopień trudności zadań ruchowych. Ważne, by ćwiczenia pozwalały dziecku się rozwijać i dawały mu możliwość osiągania sukcesu. Dzisiejsze zajęcia rozpoczęliśmy od kilku zabaw ruchowych. Pierwsza to „Kurczaczki do gniazdek”. Biegaliśmy po sali udając kurczątka i na sygnał wskakiwaliśmy do rozłożonych na podłodze szarf, przyjmując pozycję skorygowaną z rękami ułożonymi w skrzydełka. Kolejna zabawa to „Start samolotów”- również zabawa bieżna. Trzecią zabawą, wykonaną w ramach rozgrzewki była „Pada deszczyk, świeci słońce”. Kiedy pani Sylwia dawała sygnał że świeci słońce, wszystkie dzieci wychodziły na spacerek przeskakując z nogi na nogę, a kiedy był sygnał, że pada deszcz, szybko biegliśmy pod ścianę i ustawialiśmy się przyklejając do niej głowę, plecy, pośladki, nogi i pięty. W części głównej zajęliśmy się ćwiczeniami mięśni stóp. W leżeniu na plecach toczyliśmy małe piłeczki w górę po ścianie a także staraliśmy się je utrzymać w stopach tak, żeby nie wypadły. Następnie dostaliśmy zadanie przekazywania sobie piłki ze stóp do stóp. Jak zawsze pani Sylwia musiała zaplanować jakieś trudne zadanie… Inaczej życie przedszkolaka byłoby zbyt łatwe. Ostatnim zadaniem w części głównej był slalom. Jako, że Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami, podczas zajęć nie mogło zabraknąć pisanek. Naszym zadaniem był bieg z pisanką na łyżeczce. Musieliśmy się bardzo skupić, aby nie spadła z łyżki. Jak zawsze poszło nam świetnie. Na zakończenie zajęć wykonaliśmy ćwiczenia oddechowe z wykorzystaniem piłeczek tenisowych.