Język angielski w grupie Archaniołków – 20.09.2023

IMG_9404Lekcję języka angielskiego  rozpoczęliśmy od „Good morning song”. Śpiewaliśmy piosenkę na rozgrzewkę i wykonywaliśmy odpowiednie czynności „let’s dance, touch your head, jump up”. Odpowiadaliśmy na pytanie „How are you today?”.  Wykonaliśmy rymowankę „I see the sea”. Powtórzyliśmy karty obrazkowe – transport: „it’s a boat/ ship/ bus/ car/ balloon/ fire engine”. Następnie zagraliśmy w dwóch drużynach w grę „Gobblety” – nazywając karty obrazkowe. Zagraliśmy w grę „Am I cheating?” gdzie „oszukiwaliśmy” i mówiliśmy ” It’s a car”, a to był rower. Mieliśmy za  zadanie powiedzieć „No, it isn’t. It’s a bike”. Skupiliśmy się na wakacyjnej karcie pracy – „spot the difference”. Szukaliśmy na dwóch obrazkach 10 różniących się elementów. Pożegnaliśmy się piosenką pożegnalna „Goodbye song”.