Gimnastyka ogólnorozwojowa z elementami korekcji w grupie Archaniołków – 29.09.2023

IMG_0565Ćwiczenia są niezbędne dla dobrego rozwoju fizycznego dzieci. Najlepszą opcją dla najmłodszych jest oczywiście zabawa, w dowolnej formie. Podczas zajęć skupiliśmy się na serii ruchów, które pomagają wzmocnić nasze ramiona. Wzmacnianie ramion dzieci wiąże się z rozwojem stabilności barków i obręczy barkowej. Te partie mają fundamentalne znaczenie, aby dzieci mogły rozwijać dobrą postawę, a także manualne umiejętności motoryczne i pisanie. Rozpoczęliśmy od lekkiego truchtu i zbierania jabłek, które spadły z drzew, gruszek, które rosły wysoko oraz dyni, które turlaliśmy. Wykonanie tych ruchów w lekkim biegu pozwoliło nam się dobrze rozgrzać na początek zajęć. W części głównej, podczas wykonywania pierwszego zadania, wchodziliśmy na czworaka po drabinie, po to aby zerwać owoce a następnie wrzucić je do kosza. Kształtowaliśmy w ten sposób umiejętność łapania i rzucania, gibkość, zwinność oraz siłę mięśni ramion. Następnie ćwiczyliśmy równowagę, starając się nie spaść z drzewa, które przygotowała pani Sylwia. Doskonaliliśmy także umiejętność pracy w parach podczas kolejnego zadania. Jedno dziecko trzymało koszyczek, a drugie piłeczkę- jabłko. Zadaniem dziecka z piłką było wrzucenie jej do koszyczka. Podczas tego zadania ćwiczyliśmy koordynację oko- ręka, celność i zwinność. Na zakończenie doskonaliliśmy umiejętność współpracy podczas ćwiczenia „Dynie”. Przekazywaliśmy sobie na różne sposoby piłkę, tak, aby nie spadła na podłogę.