Gimnastyka ogólnorozwojowa z elementami korekcji – 10.11.2023

IMG_3589Propriocepcja jest zmysłem, który umożliwia odbieranie informacji o położeniu, ruchu i działaniu poszczególnych części ciała w przestrzeni. Dzięki połączeniu układu proprioceptywnego z innymi zmysłami możliwa jest lokalizacja obiektów zewnętrznych względem narządu ruchu. Prawidłowe funkcjonowanie tego zmysłu jest niezbędne podczas wszystkich świadomych i pozaświadomych ruchów ciała. Propriocepcji nie można przedawkować. Dlatego podczas każdych zajęć wprowadzamy elementy ćwiczeń proprioceptywnych. Dzisiejsze zajęcia zaczęliśmy od rozgrzewki w biegu, następnie w miejscu rozruszaliśmy wszystkie stawy i mięśnie wykonując podskoki, krążenia, skręty, skłony, przysiady i chyba wszystko co tylko nam przyszło do głowy. Podczas zabawy orientacyjno- porządkowej biegaliśmy po sali i na sygnał zamienialiśmy się w „foki”.  Następnie pani Sylwia rozstawiła znaczniki, przygotowała kocyk, a naszym zadaniem było ciągnięcie koleżanki lub kolegi na kocu. Doskonaliliśmy tutaj nie tylko siłę, ale właśnie wspomnianą propriocepcję. Do kolejnego ćwiczenia wykorzystaliśmy deskorolkę rehabilitacyjną przywiązaną do liny. Pani Sylwia odpychała nas na dużą odległość, a my przyciągaliśmy się za pomocą liny.